Home / Kultúra / Premierek a magyar mozgóképfesztiválon

Premierek a magyar mozgóképfesztiválon

Egy héten belül startol – közel száz film és izgalmas programok várják a filmbarátokat csodás helyszíneken.

2023. június 7-10. között a hazai filmek ünnepén, a Nemzeti Filmintézet és a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program szervezésében, a Magyar Mozgókép Fesztiválon három városban, Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban, kilenc helyszínen közel száz magyar filmet láthatnak majd a filmbarátok, tavaly óta változatlanul, kedvezményes 500 Ft-os áron. Itt lesz a  Látom, amit látsz című romantikus film premierje Vilmányi Benettel a főszerepben. A fesztivál közönsége láthatja majd először A másik érintése című sajátos roadmovie-t Trokán Annával, csakúgy, mint Sopsits Árpád Mellékszereplők című alkotását, a Böll közlegény megmentése című filmet és A hegy van, az ember történik című, a Badacsonyról szóló dokumentumfilmet is. Az Európa Kulturális Fővárosa legfontosabb mozgóképes, filmes eseményét idén is izgalmas, ingyenes kiegészítő programok, közönségtalálkozók színesítik. A FILMRE VELE! keretében pedig öt kortárs magyar regény és öt forgatókönyvíró verseng.

A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program már a felkészülési években is vendégként fogadta a magyar filmszakmát és a mozirajongókat, így idén már negyedszerre lakják be a hazai mozgóképes világ meghatározó szereplői Veszprémet, Balatonfüredet és Balatonalmádit. Az EKF kimondott célja, hogy a filmszakma legnagyobb rendezvénye hosszútávon is a térségben maradjon, segítve a mozgóképes világ egyre gyorsuló megújulását. Június 8-án 13 órakor a Hangvillában vetítik Nagy Ernő A hegy van, az ember történik című dokumentumfilmjét, mely a Badacsony rejtett történeteit meséli el. Csütörtökön 17:30-kor a balatonfüredi Balaton moziban lesz a közönségtalálkozóval egybekötött premierje Szederkényi Olga lebilincselő Böll közlegény megmentése című alkotásának, melyből kiderül, hogy Heinrich Böll, a későbbi Nobel-díjas író, a német hadsereg katonájaként 1944-ben, néhány hónapon át Sepsiszentgyörgyön, Debrecenben és Szentesen lábadozott.  Végül 18 órakor a veszprémi Hangvillában lesz a díszbemutatója Szabó Mátyás Látom, amit látszcímű romantikus filmjének, melynekfőhőse Ábel (Vilmányi Benett) a különleges képességekkel rendelkező fiatalember, aki a vak Fellegi professzor (Lukáts Andor) által vezetett, gyermekmentést végző cégnél dolgozik. Ha becsukja a szemét, az elveszett gyerekek szemén keresztül képes látni, majd megtalálni őket. A két fiatal nem mindennapi egymásra találásának történetét elmesélő film női főszereplője Hartai Petra. A vetítést követően közönségtalálkozó lesz a film rendezőjével és két főszereplőjével.

Június 9-én 17 órakor a veszprémi Hangvillában láthatja először a közönségA másik érintése című mozit.Buvári Tamás író-rendező filmje egy olyan disztopikus világban játszódik, ahol egy ismeretlen vírus képtelenné teszi az embereket arra, hogy megérintsék egymást. A főszereplők közösen keresik a kiutat ebben a sajátos roadmovie-ban. A főszereplők – Orbán Levente, Trokán Anna és Cservák Zoltán – mellett olyan kiváló művészeket láthatunk a filmben, mint Trill Zsolt, Kálid Artúr és Epres Attila. Utána könyvbemutató és beszélgetés lesz a film előzményeként megjelent regényről Buvári Tamás, Kocsis Ágnes és Hegyi Zoltán részvételével. Aznap 19 órakor a veszprémi Fotonban mutatják be a Mellékszereplőkcímű alkotást. Három család élete összefonódik egy régi ügy kapcsán. A személyes hangulatú film rendezője, egyik főszereplője, producere és zeneszerzője Sopsits Árpád.

Az elmúlt évek egyik legizgalmasabb momentuma a FILMRE VELE! játékos verseny volt. Június 10-én, szombaton 15 órakor -idén a Hangvilla kávézójában – ismét öt kortárs magyar történet és öt forgatókönyvíró verseng – szakszóval pitch-csel. A szórakoztató másfél órában Csapó Ádám Hotel California, Hartay Csaba Lerepül a hülye fejetek, Szép Zsolt Kárpát walzer, Pál Dániel Levente Az Úr nyolcadik kerülete és Szélesi Sándor Az ellopott troll regényei mutatkoznak be. Vajon melyik filmíró indulhat a forgatókönyv fejlesztésért?

A Magyar Mozgókép Fesztivál 2023. június 7-10. között a magyar film ünnepe a csodálatos Veszprém-Balaton régióban, különleges élmény a közönségnek és pezsgő találkozó a magyar filmeseknek. A legújabb magyar alkotások premierjével, izgalmas sztárokkal, felejthetetlen moziélménnyekkel várunk Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban a mozikban és szabadtéri vetítéseken a hűs, balatoni estében.

www.mozgokepfesztival.hu                         https://www.instagram.com/magyarmozgokepfesztival/

https://www.facebook.com/MagyarMozgokepFesztival

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A volt polgi meghallgatása nélkül szüntették meg a nyomozást

Megszüntette a nyomozást a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság abban az ügyben, amiben Pokorni Zoltán volt hegyvidéki polgármester is érintett volt – írja a Telex a 24.hu-ra hivatkozva. A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság indított az ügyben nyomozást, a 24.hu megkeresésére most azt írták: „az ismeretlen tettes ellen folytatott nyomozást a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság – mivel a rendelkezésre álló

Idén is felmarkoltak volna több mint 4 milla kedvezményt, de nem

„Évről évre milliókkal támogatta a fideszes vezetésű XII. kerületi önkormányzat a kormány gyűlöletkampányait.” – derült ki Kovács Gergely közösségi oldalán megjelent bejegyzéséből. Nincs értelme szemezgtni, ezért egy az egyben letolkjuk. A módszer az volt, hogy a Mészáros Lőrinc tulajdonában levő Mahír kedvezményeket kapott a közterület használati díjból az önkormányzattól a plakátjaikon szereplő “társadalmi célú reklámok”

Gyenesdiás – Most foglald le szállásodat apartmanjainkban!

Gyenesdiáson a Hullám Apartman egész évben szeretettel várja vendégeit. Apartman házunk Gyenesdiáson, a Balaton északi partján a 71-es út mellett található. Strandtól 300 méterre, biciklis úttól 50 méterre, strand utcájában. 16 fő elhelyezésére alkalmas. Családi és  baráti társaságok, Lány és legénybúcsú, kerékpáros csoportok, osztálytalálkozó, osztálykirándulás. Földszinten helyezkedik el az apartman ami 150 m2. Amiben 4

Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye

Magyarország területére 2025. május 31-én 0 óra és 24 óra között az ukrán-magyar határszakaszon 6893 fő lépett be. A beléptetettek közül a rendőrség 34 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, ami 30 napig érvényes. Ezen időtartamon belül kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzése érdekében. Kiadó: