Home / Hírek / A mai napunk a megemlékezésről szól

A mai napunk a megemlékezésről szól

Vitéz Kőbányai Arold Péter

Számos országban, köztük Magyarországon is, november 1-én ünneplik Mindenszenteket, amely a katolikus egyház ünnepe. Ezen a napon a hívők emlékeznek meg az elhunyt szeretteikről és az elhunyt szentekről. A Mindenszentek ünnepének hagyományai és megemlékezési módjai különbözőek lehetnek országról országra, de Magyarországon is fontos vallási és kulturális esemény.

A magyar Mindenszentek ünnepe hagyományosan a temetők meglátogatásával kezdődik. Az emberek virágokat és gyertyákat visznek el az elhunytak sírjaira, és imádkoznak értük. A temetők ilyenkor színes és meghitt helyekké válnak, ahol az emlékezés és az elhunytak tiszteletének hangulata uralkodik.

Fotó: Oláh József Ecséd

Ezen a napon a magyar katolikus egyház is megemlékezik Mindenszentekről, és több templomban szentmisét tartanak. Az ünnep egyik fontos eleme a szentekről szóló gondolatok megosztása a hívők között, és az elhunytakra való emlékezés.

A Mindenszentek ünnepe nem csupán vallási ünnep Magyarországon, hanem egyben kulturális és társadalmi jelentőséggel is bír. Az esemény alkalmat ad a családoknak és barátoknak, hogy együtt emlékezzenek meg az elhunyt szeretteikről, és megosszák az emlékeiket. Sokan hagyományos ételeket is készítenek, például a halottak napjához kapcsolódó süteményeket és édességeket.

Az ünnepi hagyományok és szokások eltérőek lehetnek az egyes régiókban és családokban, de Mindenszentek mindenképpen egy olyan alkalom, amelyen a magyar emberek összegyűlnek, hogy megemlékezzenek az elhunytakról és tisztelettel adózzanak a szenteknek.

Az ünnep tehát egy olyan nap, amelyen a vallás, a kultúra és a családi kapcsolatok fontos szerepet játszanak, és amely a magyar társadalom életének szerves részét képezi. Mindenszentek a múlt emlékezésére és az elhunytak iránti szeretet megnyilvánulására szolgál, és a magyarok számára fontos pillanat a megemlékezés és a közösségépítés szempontjából.


Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A volt polgi meghallgatása nélkül szüntették meg a nyomozást

Megszüntette a nyomozást a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság abban az ügyben, amiben Pokorni Zoltán volt hegyvidéki polgármester is érintett volt – írja a Telex a 24.hu-ra hivatkozva. A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság indított az ügyben nyomozást, a 24.hu megkeresésére most azt írták: „az ismeretlen tettes ellen folytatott nyomozást a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság – mivel a rendelkezésre álló

Idén is felmarkoltak volna több mint 4 milla kedvezményt, de nem

„Évről évre milliókkal támogatta a fideszes vezetésű XII. kerületi önkormányzat a kormány gyűlöletkampányait.” – derült ki Kovács Gergely közösségi oldalán megjelent bejegyzéséből. Nincs értelme szemezgtni, ezért egy az egyben letolkjuk. A módszer az volt, hogy a Mészáros Lőrinc tulajdonában levő Mahír kedvezményeket kapott a közterület használati díjból az önkormányzattól a plakátjaikon szereplő “társadalmi célú reklámok”

Gyenesdiás – Most foglald le szállásodat apartmanjainkban!

Gyenesdiáson a Hullám Apartman egész évben szeretettel várja vendégeit. Apartman házunk Gyenesdiáson, a Balaton északi partján a 71-es út mellett található. Strandtól 300 méterre, biciklis úttól 50 méterre, strand utcájában. 16 fő elhelyezésére alkalmas. Családi és  baráti társaságok, Lány és legénybúcsú, kerékpáros csoportok, osztálytalálkozó, osztálykirándulás. Földszinten helyezkedik el az apartman ami 150 m2. Amiben 4

Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye

Magyarország területére 2025. május 31-én 0 óra és 24 óra között az ukrán-magyar határszakaszon 6893 fő lépett be. A beléptetettek közül a rendőrség 34 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, ami 30 napig érvényes. Ezen időtartamon belül kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzése érdekében. Kiadó: